Welcome!       Domov Moje konto Prihlás sa
Korzár: Štadión sa v dohľadnom čase nezačne stavať

Nový futbalový štadión MFK Košice, ktorý má byť ako súčasť multifunkčného centra vo VŠA, sa aj napriek pôvodným predpokladom (november 2009 - pozn. red.) určite nezačne tento rok stavať. Dosť otázne je aj to, či sa na ňom niečo začne robiť v budúcom roku.

Prezident MFK Košice B. Podolák nevidí najvážnejší problém výstavby štadióna ani tak vo finančnom zabezpečení projektu, skôr v tom, že zatiaľ neschválili územný plán vo VŠA. Pripustil však, že aj pre finančnú krízu by mal mať štadión, ak sa vôbec začne stavať, skromnejšie parametre. "Ak mám byť úprimný, momentálne sme zastavili aktivity ohľadom výstavby nového štadióna. Povedal by som, že teraz sme v takej nulovej polohe. Už rok sa na VŠA mení územný plán mesta, kde by sa menili aj prístupové cesty a ďalšie veci z infraštruktúry a my sa preto nevieme pohnúť ďalej. Samozrejme, nielen mesto, ale aj my máme záujem o výstavbu štadióna, ale zrejme to už nebude také veľkolepé, ako sme s tým počítali pred krízou. Tento rok sa určite nestane nič, po schválení územného plánu budeme musieť urobiť nejaké zámeny pozemkov, a to tiež pár mesiacov potrvá, čiže v blízkej budúcnosti sa s najväčšou pravdepodobnosťou nič stavať nebude. A čo bude ďalej, momentálne neviem, lebo po rozhodnutí mesta o znížení dotácií na tento rok a zatiaľ nevyriešenom modeli financovania na budúci rok si vôbec nič netrúfam odhadovať."

B. Podolák si však aspoň nateraz nemyslí, žeby košický štadión dopadol rovnako ako ten v Trnave, kde švajčiarsky developer Hidber Consultants aj pre krízu odložil jeho výstavbu. Štadión by mala s celkovými nákladmi maximálne 28 miliónov eur stavať spoločnosť E SIDE PROPERTY LIMITED. "Stále sa snažím byť optimista. Nemôžem však ísť teraz za nimi, lebo im ani nič nové nemôžem povedať. Firma sa pravidelne informuje, čo sa s tým deje, lebo pre nich ten rok čakania tiež znamenal isté finančné straty. Žiaľ, z našej strany nie sú splnené podmienky, tým pádom ani oni nemôžu začať bez nášho zadania nič robiť. Po schválení územného plánu týkajúceho sa VŠA by sme do 3 mesiacov vedeli dať investorom konkrétnu ponuku a podpísať s generálnym dodávateľom zmluvu o výstavbe. Ak by všetko dobre išlo, hádam zhruba za dva roky by sa toto multifunkčné centrum vrátane štadióna dalo postaviť. Tým pádom by sme ešte ďalšie tri sezóny museli hrať na štadióne Lokomotívy, ktorý však už dlhší čas nevyhovuje a je potrebné doňho neustále investovať."

Zdroj: denník Korzár

VIDEO ZO ZÁPASU
video zo zápasu #2>
video zo zápasu #3>

  Späť Počet zobrazení: 16930   

Vyhľadávanie
 
O nás - Podmienky používania TOPlistcreated by emagine s.r.o.