Welcome!       Domov Moje konto Prihlás sa
Šinglár aj na ďalší rok, Hovančík s Gondoľom končia
Futbalisti MFK Košice vo štvrtok ukončili tréningový proces. Hráči sa rozpŕchli na dovolenky s individuálnymi tréningovými plánmi a znovu sa zídu na prvom tréningu 7. januára 2014.

V stredu bolo spoločné stretnutie prezidenta klubu Blažeja Podoláka so športovým riaditeľom Ivanom Kozákom a trénermi Radoslavom Látalom a jeho asistentom Jiřím Nečekom. „Padli na ňom nejaké mená ohľadom posilnenie kádra, na ktorým budeme v najbližších dňoch a týždňoch pracovať. Ide zväčša o hráčov z Česka,“ povedal športový riaditeľ MFK Ivan Kozák.

Ku koncu roka sa končia zmluvy trom hráčom MFK. Vedenie MFK sa už ústne dohodlo s kapitánom mužstva Petrom Šinglárom na predĺžení kontraktu o ďalší rok. Naopak, s ďalšou dvojicou futbalistov klub nepredĺžil zmluvy, takže Radoslav GondoľJuraj Hovančík sa stávajú voľnými hráčmi.

Ako sme už avizovali žlto-modrí odohrajú počas zimnej prípravy deväť stretnutí, pričom už poznajú mená siedmich súperov. Najprv v januári odohrajú tri duely na ihriskách druholigistov – postupne sa stretnú s Rimavskou Sobotou, Liptovským Mikulášom a Michalovcami. Následne Košičania odletia na sústredenie do tureckej Antalyie. Na dva týždne sa ich prechodným domovom stane hotel Arcadia v stredisku Belek, kam pravidelne cestujú už niekoľko rokov.

V teplejších klimatických podmienkach a hlavne na kvalitných trávnatých terénoch (na výber majú desať ihrísk) majú v pláne odohrať štyri stretnutia. Troch súperov už poznajú. Najprv sa stretnú s ruským FC Tom Tomsk, ktorému po 18. kole patrí 13. miesto, keď nazbieral 15 bodov. V tomto klube je silná česko-slovenská ekipa. Slovenského reprezentačného stopéra Kornela Salátu netreba zvlášť predstavovať. Českými legionármi v tomto klube sú Peter Vašek, Ján Holenda a Martin Jiránek. Ďalší zápas bude mať špeciálnu príchuť pre trénera Radoslava Látala. MFK sa totiž stretne s Baníkom Ostrava, kde súčasný kouč Košíc ukončil hráčsku kariéru a pred príchodom na východ Slovenska práve v tomto klube pôsobil ako tréner. Baník je po jeseni na predposlednom mieste v Gambrinus lige. Tretieho súpera pri Stredozemnom mori ešte nepoznáme. Štvrtým bude rakúsky FC Liefering, ktorí viacerí označujú aj ako Red Bull Salzburg II, alebo Red Bull Salzburg amatéri. Rezervnému tímu Red Bullu Salzburg patrí aktuálne 4. miesto v II. bundeslige.

Po návrate domov je už potvrdená generálka na jarnú časť Corgoň ligy s 1. FC Tatran Prešov (hrať by sa mala pravdepodobne v Poprade). V hre je však ešte jeden voľný termín. „Po návrate z Turecka by sme chceli odohrať buď 15. alebo 16. februára ešte jeden prípravný duel. Termín je otvorený, hľadáme súpera,“ dodal Ivan Kozák.

 

PLÁN PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV POČAS ZIMNEJ PRÍPRAVY

15. 1.: Rimavská Sobota (II.) – MFK Košice

19. 1.: Liptovský Mikuláš (II.) – MFK Košice

25. 1.: Zemplín Michalovce (II.) – MFK Košice

2. 2.: MFK Košice – FC Tom Tomsk (Rus. – I.)

5. 2.: MFK Košice – Baník Ostrava (ČR – I.)

7. 2.: MFK Košice – ???

10. 2.: MFK Košice – FC Liefering (Rak – II.)

15. alebo 16. 2.: MFK Košice - ???

22. 2.: MFK Košice – 1. FC Tatran Prešov (II. - generálka na Corgoň ligu)

VIDEO ZO ZÁPASU
video zo zápasu #2>
video zo zápasu #3>

  Späť Počet zobrazení: 1590   

Vyhľadávanie
Anketa
Ktorý z našich legionárov vás zatiaľ najviac zaujal svojimi výkonmi?
  a.   Jean-Pierre Morgan
  b.   Mahamadou Dramé
  c.   Jésus Konnsimbal
  d.   Mulumba Mukendi

 
O nás - Podmienky používania TOPlistcreated by emagine s.r.o.